Zeki Yavru, Top toplayıcılık yaptığım statta futbolcu olarak çıkmak inanılmaz bir duygu
Genç oyuncu, Hem taraftarlık hem top toplayıcılık yaptığım statta şimdi futbol oynuyorum. Bundan sonraki hedefim kalıcı olarak Bordo-Mavili takıma kaptanlık yapmaktır dedi
ÇOK HEYECANLANDIM
Trabzonsporun parlayan yıldızı Zeki Yavru, Bordo-Mavili takımın eski Teknik Direktörü Vahid Halilhodziçin yanında top toplayıcı olarak yer alan fotoğrafıyla ilgili olarak değerlendirmede bulundu. Hüseyin Avni Aker Stadına ilk çıktığında çok heyecanlandığını dile getiren Zeki Yavru, Ben Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir futbolcuyum. Hayatımın büyük bölümü o stadyumda geçti. Hem taraftarlık hem de top toplayıcılık yaptığım stadyuma futbolcu olarak çıkmak inanılmaz duygular yaşatıyor dedi.
TECRÜBE KAZANDIM
Zeki o fotoğrafın hikayesini ise şöyle anlattı: Babam stadyumda görev yapıyordu. Kendisine beni top toplayıcı yapması için çok yalvardım. Aynı dönemde Telekomsporda forma giyiyordum. Babam beni kırmadı ve yetkililerden rica ederek o görevi verdi. Sonrasında uzun bir zaman bu görevi yaptım. Şenol Güneş, Ziya Doğan ve Halilhodziç gibi isimleri gördüm. Çok güzel zamanlar geçirdim. Büyük maçların havasını hissettim. Önemli futbolcularla bir arada oldum. Onlarla sohbet ettim. O zamanki deneyimlerim bana büyük kazançlar sağladı.
Taktik vermiyordum
Top toplayıcı olarak görev yaparken kendisini takımın bir parçası gibi gördüğünü belirten Zeki, Çekilen fotoğrafta sahada iki top vardı ve ben de onun uyarısını yapıyordum. Aynı anda Halilhodziç de hareketi yapınca güzel bir fotoğraf ortaya çıktı. Ama fotoğrafın detayında yazdığı gibi taktik vermiyordum
Kaptanlık hayali
Trabzonsporla ilgili çok büyük hedefleri bulunduğunu vurgulayan genç oyuncu, En büyük hedefim şampiyonluk yaşamak. Ayrıca kulübüme uzun yıllar hizmet edip, kaptanlık pazubandını takmak istiyorum yorumunu yaptı.