AK Parti, CHP ve MHPnin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayları aynı safta birleştiler.
HER YERDE OLMALI
AK Partili Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonsporun 2010-2011 sezonunun şampiyonu olduğunu belirterek, "Bu adaletsizlik sürdürülürse mahşere kadar bu hakkı hukuku haykıracağız. Şike anıtı diye ismini koyduğumuz anıtı, Türkiye'deki futbolseverlerin üzüntüsünü simgeleyecek şekilde dikeceğiz" dedi.
YARGIYA DA KARŞILAR
CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı, milletvekili Volkan Canalioğlu ise, "Trabzonspor öyle büyük bir kulüp ki, Fenerbahçe müzesinde bile kupası var" diyerek TFFye gönderme yaptı ve ekledi: "Hükümeti ve TFFyi uyardık ve yanlıştan dönün dedik; dinlemediler. Trabzonsporun haklı olduğunu Yargıtay bir kez daha gösterdi."
BAŞKANINA BİLE SİTEM
Yargıtayın verdiği karar sonrası "Aziz Yıldırım büyük başkandır" diyen MHP lideri Devlet Bahçeliye Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Örs sitem etti. Örs, "Ben MHP adayı olarak liderime Trabzona geldiğinde bordomavi atkı takmayacağım. Bizim mücadelemiz hukuk mücadelesi. Kimseye boyun eğmeyeceğiz" dedi.