A Milli Takım, ikinci hazırlık maçında tarihinde ilk kez karşılaştığı Özbekistan'ı 2-0 mağlup etti ve Fransa maçı öncesi moral depoladı.
Alanya'da Bahçeşehir Okulları Stadı'ndaki karşılaşmaya etkili başlayan Milliler, 17. dakikada Zeki Çelik'in harika kafa golüyle 1-0 öne geçti. Maçın ilk yarısında başka gol sesi çıkmazken, Milli Takım, soyunma odasına 1-0 önde girdi.
Karşılaşmanın ikinci bölümünde de oyun üstünlüğünü rakibe kaptırmayan Milliler, yine Zeki Çelik'in golüyle farkı ikiye çıkardı. Maçın kalan bölümlerinde başka gol olmazken, A Milli Futbol Takımı, EURO 2020 Elemeleri kapsamında 8 Haziran'da Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanacak Fransa karşılaşması öncesi moral depoladı.