Spor Toto Süper Ligde mücadele eden Ordusporda teknik direktör Hector Cuper ile yollar ayrıldı.
Trabzonspor maçı sonrasında Orduspor yönetimi, teknik direktör Hector Cuper ile yapılan görüşme sonucunda karşılıklı olarak yolları ayırma kararı aldı.Ordusporda, Hector Cuper ile yolların ayrılmasıyla, teknik direktörlük görevine bir dönem Galatasarayda yardımcı antrenörlük yapmış, Ordulu olan Cevat Güler getirildi.
GÜLER, PAZARTESİ GÜNÜ EKİBİYLE ORDUDA
Orduspor resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Ordusporun yeni teknik direktörü Cevat Gülerin Pazartesi günü 6 kişilik ekibiyle birlikte takımın başına geleceği ve Kasımpaşaspor hazırlıklarına başlayacağı bildirildi. Yine aynı gün saat 13.00da Hector Cuperde, takım ile vedalaşarak, Ordudan ayrılacak.
Orduspor Kulübünden yapılan açıklamada, Hector Cupere teşekkür edilirken,Orduspor'un ligde kalacağından şüphemizin olmaması ile birlikte taraftarımızın da desteği ile Süper Ligden kopmayacağız.Fenerbahçe karşılaşması sonrasında verilen seyircisiz oynama cezasının kaldırılması için Orduspor Kulübü olarak gerekli başvurular gerçekleşmiştir. Cezanın kaldırılacağı ve Kasımpaşaspor karşısında taraftarımızın desteği ile kazanacağımıza inancımız tamdır. Orduspor, taraftarı ile var olan ve bugünlere birlik ve beraberlik ile gelen bir kulüp olduğunu bilmektedir. Son 5 haftamızda da birlik ve beraberliğimizi bozmadan hep birlikte Süper ligden kopmamak için mücadelemizi sürdürelim. 5 haftanın sonunda ise Süper ligde kalmanın mutluluğu hep birlikte yaşayalım ifadeleri yer aldı.