Trabzonspor, pazartesi günü deplasmanda Çaykur Rizespor ile yapacağı maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.
Bamba dışındaki tüm futbolcuların katıldığı antrenmanda yeni transfer Özer Hurmacı da, Bordo-Mavili ekiple ilk çalışmasını yaptı. Teknik Direktör Mustafa Akçay, sabah idmanında Rizespor maçının taktik provasını gerçekleştirirken yapılan çift kale maç ise oldukça çekişmeli geçti. Akçay, muhtemel 11'inde şu isimlere forma verdi: "Onur, Bosingwa, Aykut Demir, Caner, Kadir, Olcan, Zokora, Colman, Malouda, Adrian, Emre Güral." Akçayın son haftalardaki formsuzluğu ile dikkat çeken Yusufun yerine Colmanı as kadroda oynatması dikkat çekti.