Başkan Yardımcısı Gürsoy, "Sanayicilerimiz taşıma suyla değirmen döndürür hale geldiler" dedi.
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Başkan Yardımcısı Dursun Oğuz Gürsoy, "Sanayicilerimiz taşıma suyla değirmen döndürür hale geldiler" dedi. Gürsoy yaptığı açıklamada, yaşanan zirai don nedeniyle fındık rekoltesinin düşük kaldığını belirterek, bazı fabrikaların durma noktasına geldiğini söyledi.Sanayicilerin fabrikalarını çalıştırmak için ürün bulmakta sorun yaşadığını ifade eden Gürsoy, bu nedenle birçok sanayicinin fındık bulmak için Sakarya ve Düzce'ye gittiğini kaydetti.