CHP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya, CHPden AK Partiye üye yapıldığını kaydetti.
İşte CHP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya'nın konu ile ilgili basın açıklaması;
"Ahlak ve Nezaket kuralları içinde sürdürdüğümüz siyasal mücadelemizde karşılaştığımız ve utanç duyduğumuz bir durumu sizlerle paylaşmak için buradayız. Türk siyasal yaşamında bugüne kadar hiçbir partinin böyle bir ahlaksızlığa tenezzül etmediğini düşünüyoruz.
AKPnin kapısının önünden dahi geçmemiş CHP üyesi arkadaşlarımız, sahte imzalarla ve ahlaksız bir yöntemle AKP üyesi yapılmış.
Ahlak yoksa hiçbir şey yok demektir.Yaşananlar utanç vericidir.
Bu tür sahtekarlıklarla kendini başarılı göstermeye çalışan, siyasi ikbal peşinde koşanların bu millete verebileceği hiçbir şeyin olamayacağı açıktır. Çünkü Siyasetçinin önce ahlaklı olması lazım! Ahlak sahibi insanlar bu tür işler yapar mı? Sırf üye sayısını çok göstermek için başkasının yerine sahte imza atar mı? Siyasetin ve siyaset yapan insan kalitemizin artması lazım!
Siyasi partilere, derneklere üye yapılırken uyulması gereken kurallar vardır. AKP uygun olmayan usullerle üye kaydı yapmıştır.
Biz CHPye üye kaydederken partimizin üye formu var. Bizzat kişinin gelerek müracaat etmesi, belgeye ıslak imzasını atması ve üyeliği öneren iki partilinin imzası olması gerekiyor.
AKP üyelerini nasıl yapar, diğer partilerden çalarak mı? Trabzonda CHP Merkez ilçe üyesi 375 partilimizin üyelikleri, AKPye üye oldukları gerekçesiyle Yargıtay tarafından silinmiştir. İçlerinde il, ilçe yönetim kurullarında görev yapan, belediye meclisinde görev yapan, 40 yıllık partililerin de arkadaşlarımız var. İddia ediyorum Trabzonda AKP üyelerinin çoğunluğu vatandaşın iradesi ve bilgisi dışında usulsüzce yapılmıştır. Türk Milliyetini ayaklar altına alırız diyecek kadar gözü dönmüş bu insanlardan her şey beklenir! AKPye üye yapılmış birçok Vatandaşın üye olduğundan haberi bile yok. Bunun adı düpedüz Ahlaksızlıktır!
Bu siyasi skandala kayıtsız kalmayacağız. Buradan da Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz. Çünkü, sahte imza ile haberi olmadan bir insanı siyasi partiye üye yapmak gayri ahlaki bir durumdur.
Diyaliz merkezinde tedavi gören bir arkadaşımız, kimliğine cep telefonuyla resim çeken kişi tarafından AKPye üye yapılıyor. O arkadaşımız kimliğime neden resim çektiklerini merak ediyordum. şimdi anladım diyor ve gelip bizdeki üyeliğini yeniliyor.
Bir Muhtar arkadaşımızdan isimler ve TC. Kimlik numaraları isteniyor.
"Muhtarım Bize isim getir, TC getir partiye üye yazalım deniyor.
Ondan sonra çıkıp üye sayımız 30 bin oldu 40 bin oldu diye övüneceksin Bu ne seviyesizliktir, bu ne yüzsüzlüktür!
Ülkede huzuru bozulmadık yer bırakmadınız, ama CHPli olmayı en büyük şeref sayan üyelerimizin huzurunu bozmaya gücünüz yetmeyecek!
Trabzon Belediyesi TRABEL Şirketi çalışanı arkadaşların hemen hepsi, hastanelerde çalışan güvenlik ve temizlik elemanları ve taşeron işçilerin birçoğu bilgileri dışında AKPye üye yapılmışlar.
Buradan tüm Trabzonluları uyarıyorum. AKP ilçe başkanının şu kadar üye yaptık, üye sayımızı şu kadar arttırdık diye övündüğü üyelerden biri de siz olabilirsiniz! Lütfen Yargıtayın internet sitesine TC Kimlik numaralarınızı girerek üyelik durumlarınıza bakın ve sizi bu sahtekarlığa ortak edenlerden hesap sorun!
İradeleri dışında insanların bilgileri ele geçirilerek AKP'ye üye yapılması ne vicdana ne de insanlığı sığmaz.
ÜYE SEFERBERLİĞİ Mİ SAHTEKARLIK SEFERBERLİĞİ Mİ?
Biliyorsunuz AKP her yerde üye seferberliği başlattı. AKP'nin yöneticileri bir yarış haline girdi. Demek ki bu yarışta öne çıkmak için önüne gelen veya bir takım yerlerden eline geçirdikleri kimlik bilgileriyle üye yaptılar. Bunların kim olduklarını araştırmadan, incelemeden üye yaptılar.
Bu durum bunların çıkarları için her şeyi yapmaya müsait olduklarının açık kanıtıdır.
Her şeye bir kılıf bulma pişkinliğini meslek edinen zevatın bu işe kılıf bulması mümkün değildir! Arsız güçlü olunca vay memleketin haline!
Akp ilçe başkanı sayısıyla övündüğü üyeleri böyle mi yapıyor?
Yazıklar olsun!
Sahte imzalarla üyelerimize bunu yapanların fırsat bulmaları halinde sandıklarda neler yapabileceğini varın siz düşünün!
Gönüllü AKP üyesi olanlar var, bu insanların tercihlerine saygı duyuyoruz. Yardım yapacağız diye üye yapılanlar, işe koyacağız diye üye yapılanlar, çalıştığı işten atılmaması için üye yapılanlar ve şimdi de iradeleri dışında bilgileri çalınarak, imzaları taklit edilerek, AKPnin üye üretim merkezinde imal edilen bir takım belgelerle üye yapılanlar var.
Siyasi Partiler Kanununa göre bir partiye üye olmak isteyen kişi üç nüshadan oluşan bir kayıt fişi imzalar. Bunun bir nüshası ilçeye, diğerleri ile ve sonuncusu da genel merkeze gönderilir. AKPnin üst düzey yöneticileri bizim bizim parti mensuplarımızla ilgili ellerinde böyle belgeler varsa kamuoyuna açıklamalıdır. Ellerinde böyle bir belge bulunmadığına adımız kadar eminiz. Sahtekarlık yaparak parti üyelerimizin onuruyla oynayanların yargı karşısında hesap vermesi için gerekeni yapacağız.
AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı Temel Altunbaş, ''Hedefimiz olan üye sayımıza ulaşacağımızdan da endişemiz yoktur. Diyor.
Tabi ki endişesi olmaz, yöntemi bulmuşlar, her şeye müsait olmuşlar.
Bu arkadaşınDaha çok çalışacağız derken neyi kastettiği de kamuoyunun takdirine bırakıyorum."