Trabzon ve Akçaabat Belediyesini alacaklarını belirten Aydın, "AKPye sandıkta ders vereceğiz" dedi.
Uğur Tütenk
Trabzon ve Akçaabat Belediyesini alacaklarını belirten MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, "AKPye sandıkta ders vereceğiz" dedi. Aydın Akçaabat İlçe Başkanlığınca organize edilen toplantıya katıldı. Toplantıda yerel seçim stratejileri tartışılırken MHP'li Aydın ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda da bulundu. Aydın, "Mahalli seçimlerde Ortahisar ve Akçaabat stratejiktir. İkisini aldın mı Trabzon'un yüzde 50'sini alırsın. Trabzon Belediyesini de alacağız. Anketlerde AKP iniyor, MHP yükseliyor. Bu AKP'ye sandıkta ders vereceğiz" dedi.
Sağlıkta yaşanan T.C ibaresi rezaletine de değinen Ayın, şöyle konuştu: "T.C ibaresini kaldırmak ne büyük densizliktir! Bu cüreti, bu cesareti nerden alıp kime güveniyorlar? Değneksiz köyde gezer gibi böyle bir uygulamayı hangi cesaretle yapabiliyor? Çünkü ellerine geçirdikleri iktidar gücüyle hareket ediyorlar. Bu işin dümeninde Amerika var. Bu önemli. Ben bu ülkenin şu kadarını istiyorum dediğinde; sana bu gücü veren emperyalist güç senin yanında mı olacak onun yanında mı? Söyle Sayın Erdoğan söyle! Verdiklerinle işin sonu tuzla buz olmaya kadar gidecek."