Kimileri Atatürk için gazetelere Olmasaydın da olurduk diye ilan veriryor. Elin Korelisi Atatürkü boynunda taşıyor.
Hatay'ın İskenderun İlçesinde Kore Şehitliğini ziyaret eden Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Ataşesi Kurmay Albay Jooseong Han, 10 Kasım ile ilgili düşüncesinin sorulması üzerine üniformasının düğmelerini çözerek üzerinde Atatürkün fotoğrafının yer aldığı kravatını gösterdi.
Ziyarette 10 Kasımın Atatürkün vefatının yıldönümü olduğunun hatırlatılması üzerine Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Jooseong Han, üniformasının düğmelerini çözdükten sonra üzerinde Atatürkün fotoğrafının olduğu kravatını gösterip "Atatürk her zaman buradadır" deyince beraberindekiler alkışlarla takdir etti. Tam bir Atatürk hayranı olan Ateşe Han, "Televizyonda seyrettim. Ben iyi biliyorum. 10 Kasımda ben eşim ve kızımla beraber saygı duruşu yaptım" dedi.