Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Başkanı Hasan Kalyoncu, aday adaylığını açıkladı.
Fatih İSAK
Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Başkanı Hasan Kalyoncu, aday adaylığını açıkladı. Aday adayı olmak için ilçe başkanlığından ayrıldığını ifade eden Kalyoncu, "Türkiye, sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Dış politikada yaşananlar, ülkemizi gittikçe yalnızlaştırıyor. Yurtta barış, dünyada barış anlayışını pısırıklık olarak niteleyenlerin politikaları artık iflas etmiştir. Komşularımızla sıfır sorun anlayışı sonucu, sorunumuz olmayan komşumuz kalmadı. Sıcak para ekonomisine dayalı sistem her an çökme noktasında. Ateşi yükselen doların, Merkez Bankasının müdahalelerine karşın ateşi düşmüyor" ifadelerini kullandı.
TOPLUM GERİLİM YÜKLÜ
"Kaosun içinde kıvranan ülkemizde 2014 Martında yerel yönetimler seçimleri yapılacak" diyen Kalyoncu, şöyle devam etti: "Seçimlere dokuz ay gibi bir süre olmasına karşın toplum ciddi anlamda gerginleşti. İnsanların yaşamlarına, yaşama alanlarına müdahale ediliyor. Tonya da bu müdahaleden payına düşeni alıyor. Nüfusu ile, ekonomisi ile eriyen Tonyanın geleceği, önemli ölçüde 2014 seçimlerine bağlı. 2014 seçimleri Türkiye için önemli. 2014 seçimleri Tonya için önemli. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman Tonyanın sorunlarına duyarlı olduk, duyarlı olmaya da devam edeceğiz."
İDDİALIYIZ
2014 yerel seçimlerinde iddialı olduklarını dile getiren Kalyoncu, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlerde iddialıyız. Tonyanın sorunlarını çözmeye talibiz. Tonyanın geleceğini kurmada iddialıyız. Daha güzel bir Tonya mümkün diyerek, daha güzel bir Tonyayı kurmak için yola çıkıyoruz. CHP İlçe Başkanlığından ayrıldım. Değerli partili arkadaşlarımın ve basının huzurunda aday adaylığımı duyuruyorum. Hepimizin mutlu olacağı bir Tonyanın kurulması için tüm Tonyalıların desteğini bekliyoruz. Özellikle partili arkadaşlarımın göstereceği fedakârlıktan kuşkum yoktur. Tüm Tonyalıları, bu koşuda yanımızda görmek istiyoruz" dedi.