Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, Trabzonda teşvik yasasının kalkmasıyla işsizliklerin arttığını ve 5 bin kişinin işsiz k
CHP Trabzon İl Başkanlığında yerel seçin takvimi ve çalışmalarla ilgili basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Yavuz Karan, Geçen hafta Antalyada yaptığımız toplantıda Karadenizi değerlendirdik. Trabzonda hiç alışık olmadığımız bir seçim yapacağız. İl Genel Meclis üyelerini seçmeyeceğiz. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerini ve ilçe meclis üyelerini seçeceğiz. Karadenizde CHPye katacağımız en iddialı il Trabzondur dedi.
Genel seçimlerde ilçelerin başkan adaylarını Genel Merkezin belirleyeceğini kaydeden Karan, CHP olarak biz bu seçimi Cumhuriyetin en önemli seçimi olarak görüyoruz. Bu seçim sonuçları Türkiyenin gelecek 50 yılını etkileyecek bir seçimdir. Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerde iktidar olacak güce, bilgiye sahiptir. Sayın Genel Başkanımız eli harama bulaşmamış, helal süt emmiş herkese CHPnin kapıları sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Bu anlamda Trabzonda aday belirlerken bize en çok katkıyı sağlayacak isimlerle çalışacağız. Bizim il yönetimi olarak hedefimiz CHPyi Trabzonda birinci yapmaktır ifadelerini kullandı.
CHP Sürmene İlçe başkanı Gültekin Çehrelinin yerel yönetimlerde aday olma düşüncesi ile istifa ettiğini belirten Karan, Biz bir önceki ilçe başkanları toplantısında aday olacak ilçe başkanlarımızın Temmuz ayına kadar istifalarını sunmalarını istemiştik. Sürmene İlçe Başkanımız yerel yönetimlerde aday olma düşüncesi olduğu için görevinden istifa etmiştir. Bu nedenle istifa düşünenler Temmuz ayına kadar bu müracaatını yapmalıdır. Adaylarımıza güveniyoruz. Bu seçimlerde Trabzonda siz değerli arkadaşlarımızla bir tarih bir destan yazacağımıza inanıyorum şeklinde konuştu.
Trabzonun 5 aydır teşvik yasasından mahrum edildiğini dile getiren Karan, Trabzonda 5 ayda işsizlik sayısı artmış ve 5 bin kişi işsiz kalmıştır. İktidar her ne kadar IMFyi borcumuz bitti dünyanın 15. Büyük ekonomisi olduk. Gibi iddialı açıklamaları bakmayın. Türkiye ekonomisi de acı bir tabloyla karşı karşıyadır. Türkiye ekonomisi çok kötüye gitmektedir. Fındık ihracatımız yüzde 30 artmasına rağmen fındıktan elde edilen gelir yüzde 5 azalmıştır. Trabzon sokaklarında Trabzon halkına bunu anlatmamız lazım. Trabzonun nüfusu her geçen gün azalmaktadır. Trabzonda elimizden geleni yapıyoruz. 1 yılda ses getiren 99 tane eyleme imza attık diye konuştu.