Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz yaptığı açıklamada Belediye Başkan adayımız nettir dedi.
Başkan Karadeniz, Parti tabanının, Tonya kamuoyunun genel eğilimi dikkate alınarak yönetim kurulumuz, oybirliği adayını belirlemiştir. Yerel seçimlere önceki ilçe başkanımız Hasan Kalyoncunun adaylığı ile giriyoruz. Artık aday adaylığı diye bir kavram yok, biz adayımızı belirledik. Tonyadaki demokratik oluşumlar da bu kararımızı olumlu karşılayarak destek verdiklerini ifade ettiler. Partimizin belediye başkan adaylığı sorunu yoktur. Önümüzdeki süreçte, meclis üyesi adaylarımızı da netleştirerek kamuoyuyla paylaşacağız.
Amaçlarının halkın belediyesini oluşturmak, halkın yönetime katılımını sağlamak olduğunu belirten Karadeniz, Tonyada temsili değil, doğrudan demokrasiyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ısrarlı ve kararlıyız. Son yıllarda ilçenin üzerine çöreklenen karanlık, şaibeli, bireysel anlayışı ortadan kaldıracağız. Halkımız, elbetteki bu çabayı görüp destekleyecektir. dedi.