Trabzon'da CHP Trabzon İl Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüşle 19 Mayıs kutlandı.
Trabzon'da 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüşle 19 Mayıs kutlandı.
Ellerinde Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları eşliğinde Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan kalabalık grup buradan Atatürk Alanı'na kadar yürürken Ne mutlu Türküm diyene, Mustafa Kemalin askerleriyiz" şeklinde sloganlar attı. Atatürk Alanı'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılırken, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu yaptığı konuşmada AK Parti hükümetini eleştirdi. Son olarak söz alan CHP TRabzon İl Başkanı Yavuz Karan da kısa bir konuşma yaparken, alanda bulunanlar kemençe eşliğinde horon oynadı.