CHP Trabzon İl Başkanı Karan, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Fatih İSAK
CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, 18 Mart Şehitler Haftası ve Çanakkale Zaferinin 98. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karan, mesajında şu ifadeleri kullandı: Çanakkale Zaferi bizim için önemlidir. Çünkü ulus olma bilincinin tohumlarının yeşerdiği, vatanseverliğin ve azmin zaferidir. Çanakkale bizim için önemlidir. Çünkü M Kemal Atatürk gerçeğinin ortaya çıktığı yerdir...
Atatürke saldıranlar, ulus devlete karşı olanlardır. Çünkü Çanakkale ruhuna saldıranlar, emperyalistlerle işbirliği yapanlardır. BOP kapsamında ülkemizi tasarımlamak isteyen ABD ve yerli işbirlikçilerinin şunu bilmelerini isteriz: Ülkemizin geleceği söz konusu olduğunda her yer Çanakkale, herkes Mustafa Kemal olur. Çünkü bu ülkede demokratlar, devrimciler, yurtseverler ve Atatürkçüler henüz son sözlerini söylemediler. Bizim için 18 Martlar, vatan için ölen şehitlerin rahmetle anıldığı, şehitlere kelle denilerek küçümsenmediği, bağımsızlık ruhunun ve Atatürk sevgisinin pekiştiği günlerdir.