Trabzon İşçi Partisi İl Başkanı Cenk Kokal Ergenekon savcılarının hazırladığı mütalaayı tanımadıklarını belirterek protesto yaptı.
Trabzonda sivil toplum örgütleri İşçi Partisi önderliğinde Ergenekon davasına tepki gösterdi. Dört yıldır devam eden Ergenekon sanıklarının yargılandığı davada terör örgütü kurmaktan yargılanan ve aralarında gazeteci, siyasetçi ve bilim adamlarının da yer aldığı zanlılara karşı Ergenekon savcıları mütalaasını hazırladı. İşçi Partililer ve bazı sivil toplum örgütleri ise Atatürk Alanındaki basın açıklaması ile ortada örgüt olmadığı halde suç uydurulduğu iddiasıyla yargılamalara tepki gösterdi. Düzenlenen eyleme destek verenler arasında CHPlilerde yer alırken CHP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya da teröristlerin eli sıkılıyor, teröristlerden barış güvercinleri ortaya çıkartılmaya çalışılıyor ama bilim adamları ve vatanseverlerden terörist yaratmak isteniyor. Bu çelişki ortadan kaldırılmalı adalet kısa sürede tecelli etmelidir dedi.
ADALETTEN SÖZ EDİLEMEZ
Dört yıldır duruşmaların yapıldığını ifade eden İşçi Partisi Trabzon İl Başkanı Cenk Kokal, Ortada örgüt yok. Örgütün merkezi yok. Örgütün kurucuları ve kuruluşu yok. Bu davanın merkezinde emperyalizme teslim olmayan, onun üzerine yürüyen merkezler vardır şeklinde konuştu.