Trabzon’da 1990 yılında yaşanan sel felaketinden sonra en şiddetli yağış dün akşam meydana geldi.
Trabzon’da 1990 yılında yaşanan sel felaketinden sonra en şiddetli yağış dün akşam saatlerinde meydana geldi. Metrekareye saatte 75 kg yağış düşerken bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Meydana gelen küçük çapta heyelan ve sel taşkınlarına karşı Ortahisar Belediyesi afet koordinasyon merkezi oluşturarak 70 personel ve 30 araç ile anında müdahalede bulundu. Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç şehrin muhtelif yerlerinde meydana gelen heyelan alanlarını gezerek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.