Trabzonun Arsin ilçesi ve köylerinin su ihtiyacını karşılayacak olan projede sona gelindi. 25 köy ile Yomra ve Araklı ilçelerinin bir kısmına da su v
Yusuf KESKİN
Santa Deresinden Arsinin 16 köyüne gelen içme suyu çalışmalarında sona doğru yaklaşıldı. Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen çalışmaları yerinde inceleyerek, su ekibini projenin tamamlanması için seferber etti. Başkan Şen, "İl Özel İdaresi tarafından yapılan bu projede Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğanın verdiği destekle parasal yönden bir sıkıntı olamamakla beraber birçok kez müteahhitlerin değişmesi sonucu proje gecikmiştir. Proje bütünlüğünün sağlanması ve hatlarda bir eksiklik varsa tamamlanması için Arsin Belediyesi su ekibi bir aydır çalışmaktadır. İnşallah eksik kalan köylerimize de birkaç gün içinde su akıtılacaktır" dedi.
Hatırlanacağı üzere; 25 köy ile 162 eklentisine sağlıklı içme suyu sağlayacak olan Arsin Işıklı-Başdurak Grup içme suyu projesinde depolara su verilmeye başlandı. Arsin Işıklı-Başdurak Grup İçme Suyu Projesi, Arsinde Çiçekli, Çubuklu, Dilek, Elmaalan, Harmanlı, Işıklı, Karaca, Örnek, Özlü, Yeşilköy, Yolüstü, Yeniköy, Başdurak, Güneyce, Oğuz ve Çardaklı köylerini kapsıyor.
Ayrıca Araklının Yiğitözü, Yeşilce, Ortaköy, Taşönü, Karşıyaka, Buzluca ve Yalıboyu ile Yomradan Yenice ve Yokuşlu köyleri sağlıklı içme suyundan faydalanabilecekler.