Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ile Güven arasındaki senet bilmecesi Trabzon'u karıştırdı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlunun işadamı Hasan Güvenden özel kalem müdürü aracılığı ile senet tahsilatı şok yarattı.
Hasan Güven yaptığı açıklamada, Ben kimseye hisse satmadım. Özel Kalem Müdürü Mustafa Akkaya şimdi çıksın hesap versin ifadelerini kullandı.
HİSSE SATMADIM
Trabzonda yıllardır sağlık sektöründe hizmet veren Özel Yıldızlı Güven Hastanesi sahibi Hasan Güven ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlunun arasında yaşanan senet krizinde şok ayrıntılar ortaya çıktı. Güven, çarpıcı açıklamalarda bulundu, Ben kimseye hisse satmadım dedi.
HESAP VERSİNLER
Güven, Hissem var diyenGümrükçüoğlu o zaman Ticaret ve Sanayi Odasından kaydını çıkarsın. Ben senetlerimi ödüyordum son senette biraz gecikeceğim dedim. Onlarda gidip icraya vermişler. Şimdi benim kendilerine nasıl borçlandırıldığım gerçeğini çıkıp başkan ve özel kalem müdürü açıklayıp bunun hesabını kendileri versin diye konuştu.
ONLARI UYARDIM
Başkan Gümrüçüoğlunu ve Özel Kalem Müdürü Akkayayı gelişmeler üzerine uyardığını dile getiren Güven, Benim uyarılarımı hiç dikkate almadılar. Yapılacak icra olayı kamuoyu nezdinde infial yaratır şeklindeki söylemlerimi kulak ardı ettiler. Benim her şeyim ortada ben Trabzona hizmet veriyorum ifadelerini kullandı.
NASIL ORTAK OLDU?
Gelişmelere sert tepki gösteren Güven, Özel Kalem Müdürü Mustafa Akkayanın FİZYOTEMe nasıl ortak olduğu önce sorgulansın. Bu ortaklık nasıl olmuş araştırılsın. Bu ortaklığın cevabını versinler iddiası ile kafaları karıştırdı.
Kendini savundu
Senet tahsilat olayını yalanlamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlunun, Açık, şeffaf biçimde hastane ile ilgili yapılan hisse devri alışverişidir. 4 senet verdiler son senedimi ödemediler, bende icraya verdim sözleri ile kendini savunduğu öğrenildi.
DOSYA BAŞBAKANDA
Yaşanan senet krizi dosya halinde Başbakan Erdoğana Rizede iletildi.
Kemal BEKTAŞ