Trabzonun Yomra ilçesinde grup yolu halkı isyan ettirdi.
Trabzon - Yomra ilçesine bağlı Şana-Pınaraltı grup yolunu kullanan vatandaşlar adeta isyan etti. Merkeze bağlı 3 köy ve 1 mahalle ile Yomra ilçesine bağlı 4 köyün Şana-Pınaraltı grup yolunu kullandığını ifade eden yöre sakinleri adına açıklamayı ise diş hekimi Rahmi Boran yaptı. Yıllardır bölge olarak ihmal edildiklerini ifade eden Boran, "Trabzonda çok güzel gelişmeler var ancak biz Yomra olarak yıllardır yeterli hizmeti alamadık. Trabzonun en geri kalmış ilçelerinden biri durumuna düştük. Yıllar önce Karayolları envanterinde asfalt olarak gözüken 8 muhtarlığın yararlandığı Şana-Pınaraltı köyü grup yolunun bile durumu ortadadır" dedi.
ALTYAPI OLMADAN ASFALT
Boran, şöyle devan etti: Altyapı çalışmaları yapılmadan göstermelik olarak asfaltlanan yolların asfaltı şiddetli yağmurlarla birlikte kazındı. Olan vatandaşın cebinden çıkan devletin parasına oluyor. Patates tarlası gibi oldu yollarımız. Yer yer çökme ve kopmalar meydana geldi. Maalesef can güvenliğimiz tehlike altına girdi. Halk artık hizmet istiyor. Yama yaparak ulaşım sağlanamaz. Yollarımızın standart hale getirilmesini istiyoruz. Artık taraflı tarafsız herkesin bizim de sesimizi duyma zamanı gelmiştir. Sorunlarımızın çözümü için gerekirse Başbakana kadar bizzat gideceğiz."
FABRİKA SAHİPLERİ DE ŞİKAYETÇİ
Yol üzerinde bulunan fabrika işletmecileri de yolların bozuk olmasından ve kanalizasyon dahil altyapı çalışmalarının eksikliğinden şikayetçi. Bir ambalaj firmasının yetkilisi Necati Çelik ise, "Başka yerde bulunan işletmemi kendi yöreme taşıdım. Eski yerimde belediyeler hizmeti kusursuz yapmaya çalışıyordu ama burada ne yolumuz var ne de altyapımız" sözleriyle tepki gösterdi.