Trabzonun Akyazı Beldesinde sahilden izinsiz kum aldığı gerekçesi ile Jandarma ekipleri tarafından baskın düzenlendi.
Düzenlenen baskında ekipler belediyeye ait kamyonlarla izinsiz kum alındığını belirledi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Jandarma ekipleri Maden Kanunu Uygulama Yönetmeliğine göre belediyeye cezai işlem uygulayacak.
Duruma isyan eden Akyazı Belediye Başkanı Zeki Ergün, Biz denizden kum almadık. Beldemizdeki bir su şebekesinin sorunu vardı buranın arızasını giderdik dolgu için bize iki kamyon malzeme lazımdı. Belediyemizin aracı olmadığı için kamyon kiraladık ve stadın yan kısmından dolgu işlemi yapan kuruluşun şefinin bilgisi dahilinde malzeme almak istedik. Ama Jandarma ekipleri hemen gelerek kamyonun ruhsatını almış. Biz burada gecemizi gündüzümüze katıyor hizmet vermeye çalışıyoruz. Malzeme alınan yerin hemen yanında denizi dolduruyorlar ona bir şey yok ama bizim iki kamyon malzeme almamıza hemen ceza kesiyorlar. Artık bunaldım. Ben hizmet vermek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum dedi.