Trabzon’da yönetici değerlendirme sonuçları açıklandı, tepkiler art arda sıralandı. İşte detaylar...
75 puanın altında kalan okul yöneticileri sıradan öğretmen statüsüne düşerken sendikalar yaşananları siyasi olarak değerlendirdi. Eğitimin siyasete kurban edildiğini ileri süren Eğitim Sen Trabzon Şube Başkanı Muhammet İkinci, “Eğitimi yap-boz tahtasına çeviren iktidar eğitimde bir kez daha sınıfta kalmıştır” dedi.
Kamu Sen Trabzon İl Başkanı Coşkun Dilber de okul yöneticilerini yönelik yapılan puanlamalara tepki gösterdi. Yapılanın adam kayırma mantığı içinde olduğunu belirten Dilber, “Sürmene ilçesinde bir okulda 4 yıldır başarılı olan bir arkadaşlarımız 58 puanla görevden alınırken iktidara yakın sendika üyesi şahıs 98 puanla ödüllendirildi. Siyasi tercihlerle makamlara getirilme devri başladı” iddiasında bulundu.