Trabzon Çamlık İşitme Engelliler Ortaokulu Müdürü Yılmaz Nuroğlu, okulda başlatılan proje ile öğrencilerin kapasite ve niteliklerini artırmayı hedefle
Yusuf KESKİN
Trabzon Çamlık İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinin "Yalnız Renklerle Duyarız" projesinin tanıtımı okul bahçesinde gerçekleştirildi. Okul Müdürü Yılmaz Nuroğlu, yaptığı konuşmada, projenin Almanya, Romanya ve Yunanistandan gelen öğrencilerle kaynaşma imkanı sağladığını, asıl amacının ise okullar arası aktiviteleri teşvik ederek kapasite ve nitelikleri geliştirmek olduğunu kaydetti.
Nuroğlu, projenin hedefleri arasında işitme engelli çocukların akranları ile arkadaş olmalarını sağlamak, sanat aracılığı ile bir dil oluşturarak kendi engel grupları ve normal çocuklarla iletişim kurmalarının farkındalığınının sağlanması olduğunu da dile getirdi.
Projede görevli öğretmenlerden Nurgül Algan ve Güzide Kılıç ise, yaptıkları açıklamada "Proje sayesinde öğrencilerin farklı yetenekleri de ortaya çıktı. Bu tür projeler öğrencilerin gelişimi açısından büyük önem arz etmektedir. Bu projelerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandılar.