Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerine hafta içi olmasına rağmen yoğun ilgi vardı.
Trabzon Vakfı tarafından Ankara Kültür Merkezi'nde 7.si gerçekleştirilen Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerine hafta içi olmasına rağmen yoğun ilgi vardı.
Trabzonun kültürünün, yöresel tatlarının, turizminin her yönüyle tanıtıldığı etkinliklerde Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık ile birlikte standları tek tek gezerek Trabzonun esnafı, sanatkarları, basın çalışanları, belde başkanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla kucaklaştı.
Trabzon'un yazılı ve görsel basının standlarını ziyaret eden ve televizyon programına katılan Vali Kızılcık konuşmasında 'Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri'nin Türkiye'de kendi çapında bir çığır açtığını, takip edilen hatta taklit edilen bir organizasyon olduğunu belirtti. Her yıl Ankarada gerçekleştirdiğimiz etkinlikler sayesinde milyonlarca insan Trabzonumuzun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini öğrenme ve görme fırsatı buluyor. Aynı zamanda Trabzon dışında ikamet eden vatandaşlarımızda bir nevi hasretlerini bu organizasyon sayesinde gideriyor. Trabzon için bu tür organizasyonların gerçekleşmesinde katkıları bulunan başta devlet büyüklerimize, milletvekillerimize, Trabzon Vakfımızın yöneticilerine, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine ve değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum dedi.
Vali Kızılcık uğradığı standlarda halkın yoğun sevgisiyle karşılaştı. Vakfıkebir standında Vali Kızılcıkı kemençeyle karşılayan kemençe ustası, atma türküsünde etkinliğe katılarak halkla kucaklaşan Kızılcıka övgü yağdırdı. Trabzonu her yönüyle tanıtmayı amaçlayan etkinliklerde Vali Kızılcık, Trabzonlu şair ve yazar Sunay Akının kitaplarını imzaladığı Trabzon Vakfı standına girerek onunla sohbet etti.
4 gün sürecek olan Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerinin ilk gününde KTÜ Olgunlaşma Enstitüsü tarafından Keşan Defilesi düzenlendi. Defile sonrasında Kuzeyin Uşakları, Tonya ve Akçaabat Belediyelerinin horon ekipleri ile KTÜ Kolbastı ekibinin gösterileri ilgiyle izlendi. Etkinliğin birinci gününde Akçaabat Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri ve Süreyya Davulcuoğlu bir konser verdi.
Vali Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık daha sonra İstanbul Feshane Gösteri Merkezinde düzenlenen Trabzon Günleri etkinliklere katılmak için Ankaradan ayrıldı.