Trabzonda 26 aydır oğluna böbrek bulmak için mücadele eden 36 yaşındaki Ahmet Tekin, 11 yaşındaki oğlu Ersini kurtarmak için sağ böbreğini verecek.
Trabzonun Of ilçesinde yaşayan ve tarım işçisi olarak çalışan Ahmet Tekin, böbrek hastası olan oğlu Ersini kurtarmak için 26 aydır mücadele ediyor. Baba Ahmet Tekin, 26 aydır tedavi gören Ersini kurtarmak için yapılan tetkikler sonucunda doku ve kan uyumu uyunca kendi böbreğini vermeye razı oldu. Ahmet Tekin, böbreğini oğluna verdikten sonra Ersinin vücudu iltihaplı olduğu için 10 ay Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde kalacak olan Ersin için, Tekin ailesi yardımsever iş adamlarından yardım bekliyor.
Ziraat ve Tarım işçisi olarak çalışan 36 yaşındaki baba Ahmet Tekin, oğlu Ersin için 26 aydır mücadele ettiğini söyledi. Baba Tekin, Oğlum Ersin için 26 aydır gecemizi, güdümüze katarak uğraşıyoruz. Ama hiçbir çare bulunmadı. Son olarak yapılan tedavilerde kan ve doku uyumlarım tuttuğu için iki böbreği iflas eden oğluma kendi sağ böbreğimi vereceğim. Böbrek naklinin ardından oğlumun vücudu iltihap olduğu için 10 ay gibi bir sürede Akdeniz Tıp Fakültesinde kalmak zorundayım. Ben tarım işçisiyim. Her zaman iş olmuyor. Oğlum Ersin için birinin hastanede kalması gerekiyor. Bunlar hep masraf. Oğlumun orada rahat bir şekilde tedavisinin sürmesi için hayırsever vatandaşlar yardım bekliyorum dedi.