Başkan İkinci, öğretmenlerin 13 Ekim tarihinden bu yana ek ders ücretlerinin ödenmediğini söyledi.
Eğitim-Sen Trabzon Şube Başkanı Muhammet İkinci, Ortahisar ilçesinde bulunan okullarda öğretmenlerin 13 Ekim tarihinden bu yana ek ders ücretlerinin ödenmediğini söyledi. "İhmalkarlığın boyutu ciddiyetsizlik sınırlarına dayanmış bulunmakta" diyen İkinci, ücretlerin zamanında ödenmemesinin ciddi bir hak kaybına ve mağduriyete yol açtığını söyledi. Ortahisar ilçesinde 4-5 bin civarında öğretmenin hala ek ücret almamasının öğretmenleri huzursuz ettiğini belirten İkinci, "Eğitimde başarı için öğretmen motivasyonu son derece önemlidir. Eğitimcilerin şevkini kıracak, değersizlik duygusuna yol açacak, özensiz ve ihmalkar tutumlardan kaçınılmalıdır" diyerek yetkilileri göreve davet etti.