Trabzon'da geçirdiği trafik kazası sonucu sakat kalan ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan Salih Okyay adeta örümcek ağları içinde yaşıyor. Okyay, "Hiçb
Kemal BEKTAŞ
Çarşıbaşı ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Salih Okyayın hayatı adeta dram yüklü. 5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu kafasından ve kolundan sakatlanan evli ve bir çocuk babası Okyayın oturduğu evi ise örümcekler ağlarıyla adeta istila etmiş durumda. Komşularının yardımlarıyla hayata tutunmaya çalışan Okyay'ın hiçbir sağlık güvencesi bulunmuyor.
DEVLET BENİ GÖRSÜN
Çok zor günler geçirdiğini belirten yaşlı adam, "Yıllardır çalıştım, hatta Türkiyede rutubete karşı ilk çözümü ben buldum. 2001 yılındaki krizde elimde avucumda ne varsa gitti. Daha sonra kendi yağımla kavrulurken trafik kazası geçirdim. Başımdan ve kolumdan aldığım yaralar nedeniyle çalışamaz duruma geldim. Sigorta günlerimi dolduramadığım için de emekliye ayrılamadım. Şu an Çarşıbaşı'nda adeta kaderine terk edilmiş durumdayım. Neredeyse çürümeye başladım.
Odalarımı örümcek ağları kaplamış durumda. Bu güne kadar nereye müracaat ettiysem bana sırt çevrildi. Son umudum Çarşıbaşı Kaymakamlığı çünkü onlar 3 ay önce evime gelerek fotoğraf çektiler ve 'konuyla ilgili inceleme yapacağız' dediler. Geçen sürede henüz bir cevap gelmedi ama umutla bekliyorum. Oturduğum ev de kira olduğu için zaman zaman kirayı ödemekte zorluk çekiyorum. Artık devlet beni görsün ve bana yardım elini uzatsın" diyerek yetkililere seslendi.