Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Sera Gölü projesini inceledi ve bölgeye dair değerlendirmelere bulundu.
İncelemede Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Mimar Nalan Yamak Aydın ve proje ekibi hazır bulundu. Sera Gölü Projesi ile Trabzonun önemli bir turizm merkezi olacağını ifade eden Vali Abdil Celil Öz Sera Gölünün etrafının 360 derece dolanılabilecek bir mesire yeri haline getirilmesi ve orada sosyal donatı alanların oluşması için bir proje ihalesi yaptık. Proje hazırlama süreci devam ediyor. Bugünde projenin gelinen aşamasını beraber değerlendirdik. Projede neler yapılacağını, yeni eklemeleri n neler olacağını değerlendirdik. Projeyi en kısa zamanda tamamlayıp yapım ihalesi aşamasına geçeceğiz. Sera Gölünde ikinci bir aşama olarak dolgu imar planları ile beraber yapılması gereken uygulamalar var. Onların da proje ihalesine çıkacağız. Trabzonun önemli bir turizm merkezi olacak olan Sera Gölünün, insanların nefes alacağı önemli bir turizm destinasyonu olması için hep beraber çalışacağız dedi.