Hastanede, kalp krizi geçirdiği belirlenen Şılbır yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcıkın dün akşam düzenlediği veda yemeğinde kalp krizi geçiren Trabzon Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı işadamı Mustafa Şılbır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Trabzon Valiliği görevinden geçtiğimiz günlerde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Dr. Recep Kızılcık, Trabzonlular ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sahil Tesislerinde dün akşam veda yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe çok sayıda davetli katılırken, neşeli geçen yemekte tatsız bir olay yaşandı.
Yemeğe katılan Trabzon Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı işadamı Mustafa Şılbır, Vali Kızılcıka hizmetlerinden ötürü bir konuşma yapmak üzere kürseye geldiği sırada fenalaştı. Bir anda yere yığılan Şılbıra ilk müdahaleyi aynı zamanda doktor olan Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yaptı. Kalp masajı yapılan ancak kendine gelmeyen Şılbır daha sonra çağrılan ambulansla KTÜ Farabi Hastanesine kaldırıldı. Uzun uğraşlar sonrasında kalbi yeniden atmaya başlayan Şılbır, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Şılbırın cenazesi yarın merkeze bağlı Yeşilova Köyü Camisinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra aynı yerdeki aile kabristanlığına defnedilecek.