Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği ile Trabzon Liselerinden Yetişenler Vakfı Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orha
Ziyarete Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği Başkanı Kenan Atalay, Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Trabzon Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nusret Onur, Trabzon Liselerinden Yetişenler Vakfı Başkanı Ahmet Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Dernek Başkanı Atalay, Trabzon Liseleri'nin bir ekol olduğunun altını çizerek, Trabzon Liselerinden mezun olanlar olarak çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler yürütüyoruz. Aynı zamanda Trabzon Lisesi mezunu olan Başkan Gümrükçüoğlunun eğitim kurumlarına destek vermesini memnuniyetle karşılıyoruz. Ülkemizin ve kentimizin köklü kurumlarından biri olan Trabzon Lisesinin vizyonuna ve misyonuna uygun olarak düzenlediğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerle bu önemli eğitim kurumundan mezun olanları bir araya getirmeye gayret gösteriyoruz dedi.
Çalışmalarından ötürü dernek ve vakıf yöneticilerini kutlayan Gümrükçüoğlu ise, Trabzon Lisesinden mezun olan bir kişi olarak aslında derneğin bir üyesi sayılırım. Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği'nin yürütmüş olduğu kültürel ve sosyal faaliyetleri takdirle karşılıyorum. Eğitimde bir çınar olan Trabzon Lisesinden mezun olanlarla bir arada bulunmaktan gurur duyuyorum diye konuştu.
Ziyaretin sonunda Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon Liseleri'nden Yetişenler Derneği Türk Sanat Musikisi Korosu Şefi Özdemir Hafızoğluna telkari işlemeli gümüş kahve takımı hediye etti.