Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ilgi çekti.
Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından emniyet kemerinin kullanılmasının alışkanlık haline getirilmesi için Atatürk Alanındaki eski belediye binası önünde kurulan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ilgi çekti.
Emniyet Kemeri Simülasyon Aracına binen vatandaşların emniyet kemersiz yaptıkları denemeler, kemerin kullanılmasının faydalarını bir kez daha gözler önüne sererken, ilginç görüntüler oluştu.
Etkinliğe katılan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, emniyet kemeri kullanılmasının önemine işaret ederek Bugün Emniyet Müdürlüğümüz tarafından kurulan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı emniyet kemerinin faydalarını bir kez daha bizlere gösterdi.
Trafiğe çıkacak vatandaşlarımız lütfen emniyet kemeri kullansın. Emniyet kemeri kullanmayan vatandaşlarımızı da uyaralım. 24 Mayıs tarihine kadar vatandaşlarımızın bu aracı gelip görmelerini tavsiye ederim dedi.