AKÇAY RAHAT NEFES ALDI! Mustafa Akçay, peş peşe gelen galibiyetlerle rahat bir nefes aldı.
Trabzonspor için sezon, Avrupa Liginde peş peşe geçilen turlarla güzel başlamıştı. Ancak önce ligin ilk haftasında kötü futbolla gelen Beşiktaş yenilgisi, ardından 3. haftada Akhisar Belediye önünde gelen 3-0lık ağır mağlubiyet sonrası eleştiri okları Mustafa Akçaya yöneldi. Takımı yanlış sistemle oynattığı, doğru oyuncu tercihleri yapmadığı yönünde yoğun bir şekilde eleştirilen Akçayın kulüpteki kredisinin bitme noktasına geldiği bile öne sürüldü. Ancak 25 gün önce zor günler yaşayan deneyimli çalıştırıcı, zorlu viraj olarak görülen periyotta alınan seri galibiyetlerle bir anda yeniden baş tacı oldu. Ligin flaş takımı Karabüksporun ardından Apollon deplasmanında galip gelen, son olarak Kayseriden de 3 puanla dönmeyi başaran Mustafa Akçay hem derin bir nefes aldı, hem de keyfi yerine geldi. Başarılı teknik adam, takımın çok daha iyi duruma geleceğini belirterek, Eğer yenilen golde birlikte üzülüyorsak, atılan golde aynı sevinci yaşıyorsak, iyi yoldayız, demektir. Takım olma yolunda attığımız adımların meyvesini ilerleyen günlerde toplayacağız dedi.