Süper Lig'in ikinci yarısına Gençlerbirliği yenilgisiyle başlayan Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, oyuncularıyla bir toplantı yaptı,
13 maçtır kazanamadıklarını ve bu duruma artık son vermek zorunda olduklarını ifade eden Çalımbay, talebelerine Geçmişi unutun. Futbolun dünü yoktur. Artık o maçlar geride kaldı. Şimdi geleceğe bakın uyarısında bulundu.
Çalımbay, Henüz ikinci yarının başındayız. Alacağımız bir galibiyetle çıkışa geçmek zorundayız. Bunun için de Trabzonspor maçını kazanmalıyız. İki taraf açısından da zor ama keyifli bir mücadele olacak. Kazanmak istiyoruz, aslında buna mecburuz. Bu bilinçle sahaya çıkın ve bu maçı kazanın diye konuştu. Çalımbay, ligin bundan sonraki bölümünün üst düzeyde maçlara sahne olacağını da sözlerine ekledi.