Trabzonda 19 Mayıs Spor Salonunda yapılan Boks İl Seçmeleri sona erdi.
Türkiye Boks Federasyonu'nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan, Minikler Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla Boks İl Seçmeleri yapıldı. İki gün süren müsabakalara 80 dolayında sporcu 11-12 yaş alt minik ve 13-14 yaş üst minik kategorilerinde yarıştılar. İki gün süren müsabakaların gayet başarılı bir şekilde geçtiğini ifade eden Trabzon Boks Temsilcisi Kaya Özlü, İki gün boyunca minikler kategorisinde başarılı bir şekilde tamamlandı. Minikler Türkiye Şampiyonasında iyi dereceler elde edeceğimize inanıyorum. Bizlere bu imkanı veren Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcıya teşekkür ediyorum dedi.
11-12 yaş grubu alt minikler kategorisinde 32 kgda Gökhan Yılmaz, 32,5 kgda Enes Güven, 34 kgda Burakcan Güçlü, 35,5 kgda Kerem Özmen, 37 kgda Doğukan Kumaltan, 38,5 kgda Şehzade Saymaz, 40 kgda Ahmet Selçuk, 41,5kgda Mehmet Aydemir, 43 kgda Osman Aksoy, 44,5 kgda Furkan Bilgin, 46 kgda Yusuf Ali Nadir, 50 kgda Hamza Haçkalı, 52 kgda Emirhan Büyükdağ ve 54 kgda Dursun Efe Uz kategorilerinde birinci oldular.
13-14 yaş üst minikler kategorisinde ise 37 kgda Gaffar Okan Bekar, 38,5 Abdulkadir Albayrak, 40 kgda Bedirhan Bal, 41,5 kgda Melih Unay, 43 kgda Ufuk Tütüncü, 44,5 kgda Ali Aksoy, 46 kgda Ümit İlyas, 48 kgdaAbdulkadir Durmuş, 50 kgda Furkan Bekar, 52kgda Ercan Uzun, 54 kgda Caner Çaltepe, 56 kgda Göktuğ Genç, 59 kgda Şahan Sevinç, 62 kgda Egemen Başar, 65 kgda Şahin Ergül, 68 kgda Furkan Şahinbaş, 72 kgda Mustafa Atmaca ve +76 kgda Seyitnur Çelik birinci oldu.