Teknik patron Uğur Tütüneker, Şampiyonlar Liginde Chelsea karşısında Galatasaraya başarı dilerken bu maçı iyi analiz edeceklerini ve kazanan taraf o
Spor Toto Süper Ligde bu hafta sonu sahasında Galatasarayı konuk edecek olan Çaykur Rizesporda teknik direktör Uğur Tütüneker, ligde 12 maç kaldığını, alt sıralarda zor bir yarışın yaşandığını ifade ederek, "Alt sıralardaki rakipler arasında 1-2 puan fark var. Bunlar çok fark eden puanlar değil. Ligde iki maç arka arkaya aldığınız zaman rahatlayabiliyorsunuz. Biz de böyle bir seri yakalamamız lazım. Ligde 40 puanı düşünmek zorundayız. Bunun için 5-6 galibiyete ihtiyacımız var" dedi.
Hafta sonu Galatasaray ile çok zor bir maç oynayacaklarını vurgulayan Tütüneker, "Ligde önemsiz maç, rahatlamış takım yok. Yukarıda Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş şampiyonluk için çekişiyor. Galatasaray hafta içinde Şampiyonlar Ligi maçı oynayacak. Rotasyon yapıp yapmayacağı da bizim için önemli. Maçı iyi izleyeceğiz. Buna göre gardımızı alacağız" diye konuştu.
Galatasaray'da uzun yıllar görev yaptığını vurgulayan Tütüneker, "Her zaman Galatasaray'ı yenmek için oynadık, yine oynayacağız. Ben Galatasaray'da oynadım, seviyoruz, bize senelerce ekmek parası verdi, bu ayrı bir şey. Çaykur Rizespor'un konumu farklı. Zor durumdayız ve puana ihtiyacımız var. Nereye hizmet ediyorsak oralıyız. Çaykur Rizespor'un yüzde yüz kazanmasını isteyeceğiz" ifadelerini kullandı.
Selman KUTLU