ASKF Trabzon Şubesinin Sokak Futbolu adıyla başlattığı projenin ikinci ayağı büyük ilgi gördü.
ASKF Trabzon Şubesi tarafından hayata geçirilen 1. Geleneksel Sokak Futbolu projesinin ikinci ayağı Derecikte yapıldı. Üç Korner Bir Penaltı sloganıyla Derecik İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan turnuva büyük ilgi gördü. Turnuvada Kaloynaspor, İlanaspor, Kiranspor, Uğurlu Gençlikspor, Haraga Gençlikspor, Haraga, Zimbaspor, Merkezgücü ekipleri mücadele ediyor. Turnuva yaklaşık iki hafta sürecek.
Turnuvanın açılışına ASKF Başkanı Burhan Cahit Erdem ve yönetim kurulu, Futbol İl Temsilcisi Zeki Kurt, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Bıyıklı, Hakemler Derneği Başkanı İsmail Köse ve çok sayıda davetli katıldı. Turnuvanın açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Burhan Cahit Erdem, "Başlattığımız sokak futbolunda sizlerle birlikte bu coşkuyu paylaşmaktan çok mutluyuz" dedi.
Bu projeye sahip çıkılmalı
Erdem, "Sokak futboluyla ilgili bir proje başlattık. Seçtiğimiz 5 bölgede projeyi hayata geçireceğiz. Önümüzdeki yıl ise bunu 100 ayrı mahallemizde aynı anda başlatmak istiyoruz. Bu sadece bir ASKF projesi olmamalı, bütün spor paydaşlarının projesi olmalıdır. Özelikle okullar tatil olduktan sonra çocuklarımızı internet kafelerden ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak amacıyla onları spora yöneltmemiz gerekiyor" diye konuştu.