Trabzonspor kafilesi kendileri hiçbir sorun yaşamadan çok kısa sürede havalimanından ayrıldı.
Dün sabah Apollon Limassol ile yapacağı maç için 09.30da Trabzondan hareket eden Bordo-Mavili kafile, sorunsuz bir şekilde konaklayacağı otele gitti. İlk olarak Yunanistanın Astra Havayollarına ait özel uçağın önce Rodosa, ardından Larnakaya ineceği açıklanan uçak, havadayken kaptan pilotun anonsu ile rotasını değiştirdi ve Trabzonspor direkt olarak Güney Kıbrıs Rum Kesiminin Larnaka şehrine uçtu.
Daha önceki yıllarda Güney Kıbrıs Rum Kesimine Türkiyeden kalkan uçakların direkt uçamadığı ancak bu kez Dışişleri Bakanlığının girişimleri sonucu, kaptan pilotun da uçak havadayken Kıbrıs Rum Kesimi ile geçtiği iletişim sonucunda bu sorunun aşılarak Larnaka şehrine inildiği açıklandı.
Bu arada daha önceki yıllarda Famagusta ve Apoel maçları için Güney Kıbrıs Rum Kesimine giden Bordo Mavili kafile geniş güvenlik taramışından geçirilmiş ve yaklaşık 2 saat havalimanına beklemek zorunda kalmıştı. Aynı tedirginlikle havalimanına giren Trabzonspor kafilesi kendileri için açılan özel gişelerden hiçbir sorun yaşamadan çok kısa sürede havalimanından ayrıldı.