2012 Londra Olimpiyatlarında madalyayı kıl payı kaçıran Trabzonlu Boksör bu kez kendinden emin.
Mazisinde bir çok başarıyı bulunduran Trabzonlu milli boksör 2013 yılında Avrupa ve Dünya şampiyonluklarında gözünü altın madalyaya dikti Ferhat en büyük hayalinin de Olimpiyat madalyası olduğunu söyledi.
BU KEZ BAŞARACAĞIM
2012 Büyükler Türkiye Şampiyonasında elde ettiği şampiyonlukla madalya koleksiyonuna bir altın daha ekleyen Trabzonlu boksör 49 kiloda Ferhat Pehlivan gözünü 2016 Olimpiyatlarına çevirdi. Mazisinde Büyükler Avrupa üçüncülüğü, Üniversiteler Arası Dünya ikinciliği gibi önemli başarılara imza atan Ferhat 2012 Londra Olimpiyatlarında çeyrek finale kadar yükselip kıl payı kaçırdığı madalyaya 2016 Olimpiyatlarında ulaşmakta kararlı.
2016NIN PROVASI
49 kiloda 2012 Türkiye Şampiyonluğuna imza atarak milli takıma katılmaya hak kazanan Pehlivan rüyalarını Olimpiyat madalyasının süslediğini ve 2016da rüyalarının gerçeğe dönüştüreceğinin altını çizdi. 2013 yılında Akdeniz Oyunları, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarının olduğuna dikkat çeken Pehlivan, Bu yıl bizim için yoğun geçecek. Ancak biz her türlü yoğunluğa alışkınız dedi.
GERÇEK OLACAK
2013ü de yüzlerinin akıyla tamamlayacaklarına değinen Pehlivan, Bu güne kadar önemli başarılara imza attığımı düşünüyorum. Bunlarla yetinecek değilim. Benim için her yeni sezon yeni bir başarı demek. 2013ü 2016nın provası olarak görüyorum. 2013te Akdeniz Olimpiyatları, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarını başarıyla geçip 2016 Olimpiyatlarında katılmak ve mazime olimpiyat başarısını da ekletmekte kararlıyım diye konuştu.