Tek-Art Medya Grubu Yayınlar Koordinatörü Halil Şanlı, kulübün kurtuluş reçetesini yazdı.
Tek-Art Medya Grubu Yayınlar Koordinatörü Halil Şanlı, Trabzonsporun kurtuluş reçetesini yazdı. Şanlı, şu ifadelerle camiaya seslendi: İçinde bulunduğu durum itibariyle Trabzonsporun aydınlık günlere ulaşması ve yeniden Ben de varım demesi çok zor görünüyor. Tarihinin en büyük borç yüküne sahip olan Bordo-Mavili kulübün ayağa kalkması için yıllardır var olan küslüklerin, kişisel hesaplaşmaların bir kenara konulması, yönetimsel çıtanın yükseltilmesi şarttır.
Bugün takıma takviye adı altında yapılan arayışların çok fazla bir anlamı yoktur. Trabzonspor kimi transfer ederse etsin, bu takımın Avrupa kupalarına katılma şansı düşük, Şampiyonlar Ligi hesabı ise yalnızca bir hayaldir. Yapılacak olan takviyenin pansuman tedbir olmaktan öteye bir geçerliliği olmayacaktır.
Bunca borç yükü ortada iken ve futbolculara dahi yapılan ödemelerde büyük sıkıntılar yaşanırken takıma oyuncu katmaya çalışmak, kamuoyunu oyalamak, olaylara popülist yaklaşmak gerçekleri görememekten başka bir şey değildir. Günü kurtarmak, yarınlarımıza hiçbir fayda sağlamayacaktır.
Trabzonspor başkan ve yönetiminin asli görevi eğer Trabzonspora hizmetse, camiada bir iç barışı sağlamak adına altyapı zeminini, Divan Kurulunun da desteğini alarak sağlamaktır. Yönetim ve Divan Kurulu, camianın güçlerini birbirine yakın hale getirebilir ve bu çerçevede kongre yolu açılırsa Trabzonsporun yeniden şahlanması yolunda ilk adım atılmış olur.
Şu an kulübün sırtında bulunan ekonomik sıkıntı, herhangi bir kişinin ya da ona bağlı tek bir yönetimin altından kalkabileceği türden değildir. Bu nedenle eğer amaç Trabzonsporun kurtuluşu ise her kesimin mutabakat sağlayacağı, destek vereceği yeni bir oluşumun önü açılmalı, acilen adımlar atılmalı.
Eskiden her Trabzonlunun kimliğimiz gözüyle baktığı ve hizmet yarışına girdiği güzide kulübümüz, ne yazık ki son yıllarda kimlik olmaktan çıkarılıp; iş bilmez, egosuyla hareket eden, kulübü kendi etiketi için kullananlar sayesinde araç haline dönüştürüldü. Artık Trabzonspor camiasının önde gelenleri çürük elmaları ayırıp, önemli adımlar atarak çıtayı yükseltmek zorundadır.
Karadeniz gazetesi olarak, Trabzonspor taraftarının sesi olmak adına; görevli, etkili yetkili olan herkesi adım atmaya çağırıyoruz. Egoları, kısır çekişmeleri bir kenara koyarak, gelin Trabzonsporun yeni yol haritasını birlikte çizelim. Aksi halde birkaç yıl sonra bugünkü konumumuzu bile arayacak hale düşeriz. Onursal Başkanımız ve tüm eski başkanların içinde olacakları bir hareket için Divan Kurulu ve mevcut yönetimi tarihi bir adım atmaya davet ediyoruz.