Trabzonun köklü kulüplerinden İdmanocağında sular durulmuyor.
Sezon başında Sarı-Kırmızılı ekibin başına getirilen antrenör Burhan Çabonoğlunun, istifasının ardından yaptığı açıklamalara jet yanıt geldi. Kulüp adına yapılan yazılı açıklamada, Bulunduğumuz her ortamda sadece parayı konuşan hocamızın çalıştırdığı sporcular da isyan etmeyi, boykot etmeyi öğrenmişler. O, ekonomiyi öne sürerek istifa etti. Bu, kendisinin ne ilk ne de son istifası olacaktır denilmişti.
Kulüpten yapılan açıklamalara Çobanoğlu sessiz kalmadı. Çobanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: İdmanocağı Başkanı Mehmet Öz, dün yerel gazetelerin bazılarına yersiz, mesnetsiz ve tamamen çamur at izi kalsın mantığıyla aleyhimde iddialarda bulunmuştur. Başkan, parasal değerleri öne çıkardığımdan şikayette bulunmuş. Bugüne kadar çalıştığım süre boyunca hiç para almadığım gibi 1 defaya mahsus istemiş olduğum parayı diğer antrenör arkadaşlarım için istedim, kendim için istemedim.
Başkan, İdmanocağının ekonomik sorunu yoktur diyor. Doğru, geçen yıl bütçe 900.000TL.dir. Bu yıl sezon başlamadan erkek futbol takımının bütçesinin 75.000 TL olduğunu kendisi bizzat bana söylemiştir. Fakat ben ayrılana kadar ne antrenörlere ne eski ve yeni sporculara bırakın transfer parasını, uzaktan gelen sporculara araba parası dahi ödenmemiştir. (Rize, Maçka gibi).
Öte yandan İdmanocağında Hamit Cihanın teknik danışmanlığında A takım ve Genç takım sorumluluğuna Coşkun Çınar getirildi.