Trabzonspora gönül verenler, Şike bizde utanç bizde pankartıyla isyan etti.
Kemal Bektaş
Trabzonspor taraftarlarının dün akşam Avni Aker Stadının yanında açtıkları pankart büyük ses getirdi. Taraftarlar Trabzonspor Başkanı Sadri Şeneri işbirlikçi ilan etti.
YETER ARTIK!
Trabzonsporun ligdeki kötü tablosu sonunda taraftarları isyan ettirdi. 26 hafta sonunda topladığı 31 puanla küme düşme mücadelesi veren takımlar arasında kalan ve tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Bordo-Mavili takımın halini gören taraftarlar artık dayanamadı. Taraftarlar hazırladıkları pankartla öfkelerini dile getirirken, kulübün bu duruma gelmesindeki suçluları da afişe etti. Bordo-Mavili yürekler, Yeter artık dercesine hazırladıkları pankartta, başkan Sadri Şeneri işbirlikçi ilan etti.
YÜZSÜZLER!
3 Temmuz 2011de başlayan şike sürecinden sonra Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demiröreni destekleyerek Demirörenin TFF başkanlığına gelmesinde rol oynayan Şenerin, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile de özel iş bağlantıları yaptığı iddia edildi. Taraftarlar, işbirlikçiler olarak ima ettikleri Aziz Yıldırım, Yıldırım Demirören, Sadri Şener ve MHK Başkanı Zekeriya Alpin yüzünü kapatıp Yüzsüzler yorumunda bulundu. Taraftarlar, Trabzonsporu bu duruma bu dörtlünün getirdiği düşüncesinde.
SAVCI PANKARTI İNDİRTTİ
Bordo-Mavili renklere gönül verenler, Tolunay Kafkas için Ben ne yapayım? ifadesini kullandıkları pankartta Şenol Güneşe de yer vererek Ben kurtuldum! diye yazdı. Olay yerine gelen savcının talimatıyla pankart bulunduğu yerden sökülerek indirildi. Pankartı asanlar hakkında 6222 sayılı spor yasası üzerinden cezai işlem uygulanacağı belirtildi. Kimin astığı belli olmayan pankart için mahalle sakinleri gönüllü olarak ifade vermeye gitti.