Yalıspor ile Beşikdüzüspor bugün Avni Akerde karşı karşıya geliyor. Dostluk mesajları veren iki takımın antrenörleri, kazananın Trabzon futbolu olaca
1.Amatör Kümedeki serüvenini şampiyonlukla taçlandırmak isteyen Yalıspor ile gelecek sezon da Bölgesel Ligde Trabzonu temsil etmek isteyen Beşikdüzüspor arasında bugün oynanacak dev karşılaşma öncesinde Karadeniz Gazetesi iki takımın antrenörlerini bir araya getirdi.
Trabzonsporun futbol mabedi Hüseyin Avni Aker Stadyumunda oynanacak kritik karşılaşma öncesinde iki takımın teknik adamları çarpıcı açıklamalarda bulundu. 30 yıl aradan sonra Avni Aker Stadyumunda oynanacak dev karşılaşma saat 15.00da başlayacak. Yalıspor taraftarları deniz tarafındaki kale arkasında, Beşikdüzüspor taraftarları ise yol tarafında yer alacak.
Zorlu karşılaşma öncesinde iki ekibin antrenörleri de dostluk mesajı verdi. Trabzon 1. Amatör Kümedeki ilk yılını şampiyonlukla taçlandırmak isteyen Yalısporda antrenör Yalçın Coşkun, "İki Trabzon takımının derbi mücadelesinde kazanan taraf Trabzon olacaktır. Dostluk görüntüleri ve fair-playin ön planda olduğu güzel bir karşılaşma olmasını temenni ediyorum" dedi.
Play-offta birinciliği talihsiz bir şekilde kaçırdıklarını ifade eden Yalçın, "Ancak bir şansımız daha var. Her ne kadar kardeş kulüp olsa da camianın bizden beklentileri çok büyük. Dostane bir mücadele olacak ancak kazanmak için elimizden gelen en iyi mücadeleyi vereceğiz. Beşikdüzü karşısına önemli oyuncularımızdan mahrum çıkacak olsak da kazanan taraf olmak istiyoruz" dedi.
Final maçının favorisi yok
Yalısporu 1. Amatör Kümedeki ilk yılında elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ederek sözlerine başlayan Beşikdüzü antrenörü Gökhan Uzungüngör, "Yalı geçen sezon 3.Ligden düşmüş ve Bölgesel Ligde mücadele eden bir takım olarak kağıt üzerinde favori gibi gözükse de bu gibi final maçlarında favori yoktur" diye konuştu.
Sinirlerine hakim olan kazanır
Karşılaşmanın Avni Akerde oynanacak olmasının kendilerine büyük heyecan kattığını dile getiren Uzungüngör, "Bu karşılaşmada sakin olan, galibiyeti daha çok isteyen, arzulayan ve sinirlerine hakim olan ekibin kazanacağını düşünüyorum. Futbolseverlere iyi bir oyun izlettirip kazanan taraf olmak, gelecek sezon şampiyonluk mücadelesi veren bir kadroyla yeniden 3.Ligi kovalamak istiyoruz" dedi.