Trabzonspor'da Eski Başkan Şener, "Yeni yönetim kulübün durumunu bilmeden mi göreve geldi" dedi.
Trabzonsporda ekonomik krizin çıkmaz boyutlara ulaşmasıyla sorun yaşayan mevcut yönetimin suçu eski yönetime atıp bahane bulması üzerine eski başkan Sadri Şenerden eleştiri geldi. Şener, mevcut Trabzonspor başkanının, "İflas etmedik ama maddi olarak çok kötü durumdayız. 2016ya kadar gelirimiz yok, hepsi temlik altında. Ne şartlarda mücadele ettiğimizi kimse bilmiyor" sözlerinin ardından şöyle konuştu:
"Göreve gelmeden önce kulübün durumunu bilmiyor muydu? Tüm ekonomik durumları mali ve olağanüstü genel kurulda açıkladık. Diğer başkan adayı arkadaşlar gelip kulübün mali bilonçosunu ve gelecekteki borç tablosunu incelemişlerdi. Bu yönetim bakmadıysa benim suçum mu? O zaman şimdi niye enkaz edebiyatı yapıyorsunuz? Altından kalkamayacağınız yükün altına girmeseydiniz. Bu işi ben değil onlar çözecek."
"Biz görevimizi tamamladık ve bundan sonra Trabzonsporun iyi olmasını dilemekten başka yapacağımız bir şey yok" diyen Şener, mevcut başkanın 2010-2011 şampiyonluk kupası söylemleri hakkında ise şu ifadeleri kullandı: "Ben kupa için savaştım. Benimle o zaman aynı safta kimse olmamıştı. Yalnız savaştım. Bizi 'kupayı alamadınız' diye eleştirenler seçimden önce 'kupa hemen gelecek' diyordu ama hâlâ kupa gelmedi.