Trabzonsporun başarılı savunma oyuncusu Aykut Demir, boş vakitlerini boks yaparak değerlendiriyor.
Gençlerbirliğinde oynarken Komando lakabını alan Aykut, Bordo-Mavili forma ile de taraftarların sevgilisi haline gelirken Trabzon insanıyla iç içe olmayı tercih ediyor. Futboldan arda kalan zamanlarda zaman zaman Boks yapan Aykut, bunun için Osmanlı Boks Spor Salonunu tercih ediyor.
Boks antrenörü Turgut Dereköylü nezaretinde antrenmanlar yapan Aykut, boksta da oldukça yetenekli olduğunu gösterirken Güney Kıbrıstan zaferle döneceklerini söyledi. Avrupada başarılı bir çizgi yakaladıklarını kaydeden Aykut, Apollon Limassolu yenip grup maçlarına iyi başlamak istiyoruz. Limassolu devireceğiz dedi.