Gaziantepsporlu oyuncuyu 2006 yılında Bankoğlu Trabzonspora önermişti
Trabzonsporun bu sezon kadrosunda görmek istediği Gaziantepsporun forveti Trabzonlu Muhammet Demir, yıllar önce altyapıya gelmiş ancak Bordo-Mavili kapı o zaman yüzüne kapanmıştı
SONRADAN GÖRÜYORLAR
Yıllardır Trabzonlu oyunculara karşı antipatisi olan Trabzonspor yöneticilerinin gözü hep iş işten geçtikten sonra açılıyor. Geçtiğimiz sezon geleceği göremeyerek takımdan gönderdiği Aykut Akgünü Karşıyakadan 1 milyon EURO gibi astronomik bir bonservis bedeli ödeyerek alan Trabzonspor yönetimi şimdi de Gaziantepsporda gösterdiği performansla Avrupa takımlarını da peşinden koşturan Muhammet Demiri transfer etmek istiyor.
UYUM SAĞLAMIYORMUŞ
Halbuki Muhammet 2006 yılında Trabzonsporun altyapısına önerilmişti. Ancak o zamanın yönetimi ve altyapı sorumlusu Özkan Sümer, Dışarıdan gelenler bize uyum sağlamıyor diyerek yetenekli oyuncuya Trabzonsporun kapısını kapatmıştı. Trabzonlu futbolcuyu o dönem Değirmenderesporun başında olan teknik direktör Mustafa Bankoğlu Trabzona getirmiş ve iki gün evinde misafir etmişti.
Bursaspor geleceği gördü
O dönem 15 yaşında olan Muhammeti İdmanocağı Başkanı Mehmet Öz ister. Ancak, ailesi amatör kulübü tercih etmez. Muhammet daha sonra Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlamın isteği doğrultusunda 200 milyara Bursaspora gider. Burada gösterdiği performansın ardından Gaziantepe transfer olan Muhammet Demir için şimdi istenen bonservis bedeli ise 3 milyon Euro. Oyuncuyu Şenol Güneş de çok istiyor.