Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Gençlik Haftasında Basketbol, Voleybol gibi etkinlikler Somada yaşanan ma
Trabzon Yavuz Selim Stadında gerçekleştirilen mini futbol etkinliğine bu sene liselerin yanı sıra, Karadeniz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi de katıldı. Trabzonda görev yapan beden öğretmenleri ve özel öğrencilerin kıyasıya gerçekleştirdikleri futbol maçında galip gelen taraf Karadeniz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri oldu. Mini futbol etkinliği kız ve erkek öğrencilerin oynayacağı maçların ardından bu akşam sona erecek.
Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Birdal Öztürk yaptığı açıklamada, özel sporcuların şölende yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek Bilindiği gibi Somada çok büyük bir felaket yaşandı. Geride çok büyük bir acı bıraktı. 19 Mayıs Atatürkü anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında spor şöleni ile gençlerin sporla bayramı kutlamaları programında ülkemizde bulunan gençlerin spor yapması bu kapsamında özel sporculara da çok büyük destek veriyoruz. Bu kapsamda şölende özel sporcularında yer alması bize mutluluk veriyor. Bu şekilde organizasyonlar yaparak bayram etkinliğimizi kutluyoruz. Hem de ülkemizi acı derin bir yasa boğan Somadaki maden şehitlerimizi anarak etkinlikler düzenliyoruz dedi.