Trabzon'un kurtuluşu münasebetiyle her yıl Trabzon Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Mas
Vatandaşların her yıl daha fazla ilgi gösterdiği turnuvayı Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan ve Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk de takip etti. Akçaabat Fatih Spor Salonunda yapılan turnuvanın önemine değinen Masa Tenisi İl Temsilcisi Gürhan Zengin, "Geleneksel olarak bu yıl 14üncüsünü düzenlediğimiz turnuvaya Samsun Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane ile Trabzondan toplam 300 sporcu katılmıştır. Gençler, Veteranlar, Küçükler, Yıldızlar ile Büyükler kategorilerinde yapılan müsabakalarda ilk gün küçükler ile gençler sahne aldı" dedi.