Süper Lig'de hafta sonu deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacak olan Ç.Rizespor, zorlu maçın hazırlıklarını sürdürdü.
Şiddetli kar yağışı nedeniyle halı sahada Teknik Direktör Rıza Çalımbay yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana, sakatlığı bulunan Sercan Kaya ve Ozan Papakar katılmadı. Kıvanç Karakaş ise takımdan ayrı koştu. Yeşil-Mavili futbolcular, koşunun ardından kondisyon ağırlıklı çalışma yaptı, son yarım saatte ise el topu oynadı. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, idman boyunca futbolculara uyarılarda bulundu. Oyuncularıyla yakından ilgilenen Çalımbay, Artık kazanma zamanınız geldi. İki haftalık süreçte kötü oynamadığımızı düşünüyorum. Kayıplar yaşadık ancak Sivasspor maçıyla birlikte çıkışa geçeceğiz diye konuştu.