Meksikalı Herrera ile kritik bir maça çıkmaya hazırlanan Selçuk Aydın hırs küpü.
Yunus Mermertaş
MAÇA HAZIRIM
Dünya gümüş kemer sahibi, Kıtalararası, Asya Boks ve Avrupa şampiyonu Selçuk Aydın sabırsız. 27 Temmuzda Almanyanın Cuxhaven şehrinde Meksikalı Aaron Herrera ile Dünya Şampiyonluğu eleme maçına çıkacak olan Aydın rakibini ringe gömmek istiyor. Alman antrenör Robert Rolle ile Berlinde 12 haftalık hazırlık döneminin sonuna yaklaşan Aydın, maça hazır olduğunu söyledi. Eurosporttan canlı yayınlanacak maç 21.00da.
TECRÜBE EDİNDİM
Performansının üst düzeyde olduğunu açıklayan Selçuk Aydın, 8 sparing partneri ile antrenman maçları yaptım. Antrenmanlarımız çok verimli geçti. Sparinglerdeki performansım bunun göstergesi. Bütün olumsuzlukları kenara bıraktım. Her şeyi yaşayarak tecrübe ettim. Önümde bir örnek yoktu. Hatalarımdan ders çıkardım ve şu an zirvenin sahibi olabilecek tecrübeye, azme ve güce sahip olduğuma inanıyorum dedi.
İNANCIM VE HIRSIMLA
Kora kor bir müsabakaya çıkacağını söyleyen Trabzonlu boksör, Kağıt üzerinde denk güçlerin mücadelesi gibi gözükse de 27 Temmuzda Almanyanın Cuxhaven şehrinde Meksikalı Aaron Herrera ile Dünya Şampiyonluğu eleme maçına çıkacağım. Rakip boksörle başarı grafiğimiz aynı gibi görünse de bu maçta inanç ve hırs faktörüyle Selçuk Aydın fırtınası esecek. Bu zaferi yaşatacağım inancındayım dedi.
Nemalanmak isteyenler oldu
KAZANAN BEN OLDUM
Selçuk Aydın, "Trabzonda yetiştim, dünya devlerine kafa tutabilecek seviyeye geldim. Maalesef ülkemizde başarımıza gölge düşürüldü. Türk boks tarihinde başarılmayanları başardım. Başarımdan nemalanmak isteyen birçok sahte yüz etrafımda birikti. Bunlardan kendimi arındırmak bana pahalıya mal oldu. Zaman kaybettim ama kaybeden ben olmadım. Herhalükarda kazanan ben oldum" dedi.
SEBEBİ VARDI
Şampiyon boksör, şunları söyledi: "Zaman kaybettim ama hayata dair kaybeden olmadım. Hayatımdaki her şeyimi inancıma ve hırsıma borçluyum. Amerikadaki dünya şampiyonluk maçımda haksızlığa uğradım. Birçok otorite maçı benim kazandığımı söylüyor. İkinci mağlubiyetimin sebebini kamuoyundan gizli tuttuk. Maça hazırlanırken ciddi bir boyun sakatlığı geçirdim."
GERİDE KALDI
Aydın, "Zaman çok kısıtlıydı ve biz de duygusal davranıp maça çıktık, maalesef sayıyla kaybettik. Boyun fıtığı oldum. Aslında bunu söylemek istemezdim ama eleştiriler ağır olunca mecbur kaldım. Uzun bir süredir tedavisiyle uğraşıyoruz. Şu an kendimi çok daha iyi hissediyorum" şeklinde konuştu.
Yüreğimi ortaya koyup çalışıyorum
Selçuk Aydın, "Son dönemlerde yaşadığım talihsizlikleri son maçımda Avrupa şampiyonu İtalyan Giuseppe Lauriyi yenerek kırdım. Bu benim için yeni bir başlangıç oldu. Ve o maçtan sonra ara vermeden çalışmalarıma devam ettim. Şu an Berlinde kariyerim boyunca bulunduğum en amatör ortamda hazırlıklarımı sürdürüyorum. Ancak yüreğimi ortaya koyarak çalıştığım için performansım çok iyi durumda" ifadelerini kullandı.