Trabzonspor’un Rostov maçını izlemek isteyen taraftarlara Passolig kartı alınmasını zorunlu tutması, bordo-mavili taraftarları isyan ettirdi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun Spor Toto Süper Lig için uygulamaya soktuğu bu kartın UEFA Avrupa Ligi’nde de talep edilmesine sinirlenen bazı taraftar grupları maça gelmedi. Bir çok gurbetçi taraftar ise sadece bir maç izleyebilecek olmalarına rağmen bu kartın kendilerine zorunlu tutulmasına anlam veremediklerini söyledi. Bu arada günün erken saatlerinden itibaren hem Passolig kartı hem de bilet almak isteyen bir çok taraftar stat önündeki gişelerde uzun kuyruklar oluşturdu. Rostov maçında Passolig uygulaması henüz tam olarak kabul görmediği için büyük boşluklar oluştu. Özellikle kale arkası tribünlerdeki boşluklar dikkat çekti.