Trabzonsporda bu sezon en büyük sorun kadrodaki istikrarsızlık oldu.
Sezon başından beri iki maç üst üste aynı kadroyla sahaya çıkamayan Bordo-Mavili takımda Kafkas, Mersin İdmanyurdu maçında taşların yerini yine değiştirecek.
MORALLER ÇÖKÜYOR
Trabzonsporda bu sezon en büyük sorun hiç kuşkusuz kadrodaki istikrarsızlık oldu. İskelet kadroyu bir türlü oturtamayan ve bununla da iki maç üst üste aynı kadroyla sahaya çıkamayan Bordo-Mavili takımda bir hafta 11de oynayan oyuncu ikinci hafta kendisini bir anda kadro dışında bulabiliyor. Bu durum da futbolcuların morallerini alt üst ediyor. Moral bozukluğu da sahaya yansıyınca kötü sonuçlar da kaçınılmaz oluyor.
İSKELET OLUŞMALI
Alınan kötü sonuçlarda kadrodaki istikrarsızlık baş neden olarak göze batarken bu duruma mutlaka çare bulunması gerekiyor. Futbolcuların her hafta değişen kadro nedeniyle uyum sorunu da yaşaması göz önüne alınırken kalan 12 haftada istikrarlı bir kadronun oluşturulması şart oldu. Teknik Direktör Tolunay Kafkasın Mersin İdmanyurdu karşısında şimdiden sahaya nasıl bir kadro süreceği merakla beklenmeye başlandı.